Najlepsze roboty sprzątające (TOP 10)

Roboty sprzątające, czy też odkurzające to prawdziwy hit ostatnich lat. Jeszcze niedawno stanowiły wyłącznie ciekawostkę, czy też drogi gadżet dla pasjonatów. Ich skuteczność była jednak kiepska i nie zyskiwały zainteresowania większej ilości klientów. Ostatnio jednak sytuacja ta radykalnie się zmieniła. Roboty nie tylko stały się coraz lepsze, ale i znacznie potaniały. Na rynku pojawiło się też sporo firm oferujących tego typu sprzęty.  Sprawdźmy zatem jakie są obecnie najlepsze roboty sprzątające:

Najlepsze roboty sprzątające (TOP 10):

Miejsce 10:

Electrolux Pure i9

Najlepsze roboty sprzątające (TOP 10) - Electrolux Pure i9

Innowacyjny trójkątny kształt i całkiem spora rozpoznawalność na rynku. Producent postanowił sporo zainwestować w reklamę. Niestety mało uwagi poświęcił samemu produktowi, który poza wyglądem niestety nie robi już takiego wrażenia. Ma co prawda wiele innowacyjnych technologii. Jest do niego aplikacja na smartphony i podobnie jak inne topowe roboty jest w stanie skanować pomieszczenia. Niestety ma też sporo mankamentów i zbiera średnie recenzje co świadczy o nim nie najlepiej szczególnie, że jego cena oscyluje w okolicach 3 tys. zł.

Miejsce 9:

Samsung Powerbot

Najlepsze roboty sprzątające (TOP 10) - Samsung Powerbot Star Wars

Za nieco mniej możemy kupić wyjątkowy produkt od Samsunga. Również on nie należy do czołówki rynku, jest jednak ciekawy wizualnie i może stać się ulubieńcem domowników, jeżeli dorwiemy wersję Star Wars.

 

Miejsce 8:

Philips Smartpro Active

10 topowych robotów sprzątających - Philips Smartpro Active

Nie ma najlepszych parametrów, ale jego cena jest całkiem rozsądna (poniżej 1000 zł). Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienie z popularną w Europie marką jest to ciekawa opcja warta rozważenia.

Miejsce 7:

iRobot Roomba 966

10 topowych robotów sprzątających - iRobot Roomba 966Jeden z najpopularniejszych modeli topowego producenta robotów odkurzających. Czy są najlepsze? Niekoniecznie. Na pewno jednak są najlepiej rozpoznawalne. Większość osób myśląc o robocie odkurzającym myśli właśnie o iRobot Roomba. Ten model ponadto obsługiwany jest przez aplikację na smartphony. Jak już wydawać furę pieniędzy to musi być z bajerami. Roomba 966 to zapewnia – zarówno bajery, jak i wydatek fury pieniędzy.

 

Miejsce 6:

iRobot Roomba 980

Najlepsze roboty sprzątające (TOP 10) - iRobot Roomba 980

Jest jednak Roomba jeszcze bardziej zaawansowana technologicznie i niestety jeszcze droższa. Absolutnie topowy model. Niestety topowa jest też cena i głównie przez cenę przegrywa z konkurencją.

Miejsce 5:

iLife V7S Pro

Najlepsze roboty sprzątające (TOP 10) - iLife V7S

Pierwszy w zestawieniu model chińskiego producenta iLife. Marka robi prawdziwą furorę na rynku, głownie dzięki absurdalnie niskiej cenie, przynajmniej w zestawieniu z powyższymi producentami. Tymczasem parametry robotów wcale nie są gorsze. Producent chwalony jest również za niezawodność. Model V7S ma ponadto pewną szczególną cechę: możemy go zamienić w samobieżnego mopa! Wystarczy że zamiast pojemnika na kurz zamontujemy pojemnik z wodą, a pod podwoziem zamontujemy specjalną ścierkę. Za jeszcze niższe pieniądze znajdziemy podobny model: V5S Pro (różni się brakiem turboszczotki).

Miejsce 4:

Xiaomi Mi Robot I Generacji

Najlepsze roboty sprzątające (TOP 10) - Xiaomi Mi Robot I generacji

Xiaomi to znany od lat producent świetnych telefonów, które znalazły już całą masę zwolenników również w Polsce. Firma postanowiła podbić również rynek odkurzaczy samobieżnych. Mi Robot został wyposażony w całą mase nowinek technologicznych analogicznych do topowych modeli iRobot Roomba. Robot początkowo był całkiem drogi zwłaszcza w stosunku do iLife, ale z racji, że właśnie wyszła nowsza generacja – cena pierwszej zaczęła spadać. Tym samym jest to dobra budżetowa opcja.

Miejsce 3:

iLife A6

Najlepsze roboty sprzątające (TOP 10) - iLife A6

Najnowszy i najbardziej zaawansowany technologicznie model iLife wysyłany przez producenta do Polski. W dalszym ciągu jego cena jest nieporównywalnie niższa od konkurencji. Ma innowacyjną gumową szczotkę – rozwiązanie wskazane dla posiadaczy zwierząt, a również wirtualną ścianę, która umożliwia sprytne ograniczenie robotowi pola jazdy. Jest też wyjątkowo elegancki.

Miejsce 2:

iLife A4S

Najlepsze roboty sprzątające (TOP 10) - iLife A4S

Nieco starszy model od A6, ale mający kilka atutów. Największy to cena: absolutnie najbardziej opłacalny obecnie na rynku odkurzacz. Za niewielkie pieniądze mamy wydajny sprzęt z tuboszczotką i dużym pojemnikiem. Pracuje ponad 2 godziny, czyli tyle co najdroższy Roomby. Za te pieniądze jest to prawdziwy hit. Ma też świetne recenzje.

Miejsce 1:

Xiaomi Mi Robot II Generacji

Najlepsze roboty sprzątające (TOP 10) - Xiaomi Mi Robot 2 generacji

Na pierwsze miejsce zasłużył jednak najnowszy Xiaomi Mi Robot II Generacji (Second Generation). Jak na robot z Chin jego cena jest bardzo wysoka: ok. $500. Robot ten łączy jednak w sobie wszystko to, czego możemy oczekiwać. Już pierwsza wersja Mi Robota stała na najwyższym poziomie pod względem wydajności, funkcji i licznych opcji sterowania. Producent poszedł jednak o krok dalej i stworzył najlepszy obecnie na rynku produkt, który dodatkowo został zaopatrzony w opcję mopowania. Jednocześnie system mopowania jest w tym przypadku znacznie lepiej rozwiązany niż w przypadku modeli iLife z tą opcją. Jeżeli zatem mamy spory budżet do zainwestowania w odkurzacz to warto zrezygnować z Roomby na rzecz nowego Mi Robota.

 

Wszystkie powyższe najlepsze roboty sprzątające to niewątpliwie świetny pomysł na prezent dla każdej rodziny. Pozwoli zaoszczędzić dużo czasu na odkurzaniu i sprawi, że mieszanie będzie znacznie czystsze. Przy zakupie warto jednak dobrze zastanowić się nad budżetem jaki chcemy poświęcić na ten wydatek, a także nad funkcjami jakie powinien posiadać nasz robot. Wszystkim zainteresowanym zakupem robota serdecznie polecam porównanie chińskich robotów odkurzających, które znajdziecie tutaj:

http://bezprzeplacania.pl/ilife-czy-xiaomi-mi-robot-porownanie/